Kasa biletowa: +48 566 424 379
CKK Jordanki: +48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:
categoryimage 15 September 201719:00

Inauguracja sezonu - śródziemnomorski czar

Buy ticket

BUY_TICKET_AFTER_TEXT

Information


Wykonawcy:
Agata Szymczewska /skrzypce/
Mariusz Smolij /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:
G. Verdi - Uwertura z opery La Forza del Destino ("Moc przeznaczenia")
E. Chausson - Poeme, op. 25 
M. Ravel - Tzigane 
G. Giménez - Intermezzo z opery La Boda de Luis Alonso
O. Respighi - Pinie Rzymskie

Podczas koncertu inaugurującego  XXXIX sezon artystyczny zabierzemy Państwa w muzyczną podróż, w trakcie której zaprezentowane zostaną najwybitniejsze dzieła cenionych kompozytorów z kręgu krajów śródziemnomorskich. 
Piątkowy wieczór pełen ekspresji i barw rozpoczniemy uwerturą do opery Moc Przeznaczenia Włocha – Giuseppe Verdiego, uznaną  za najpiękniejszą w jego karierze kompozytorskiej. W specjalnie przygotowanym programie, autorstwa dyrektora artystycznego TOS – Mariusza Smolija, znajdą się ponadto: wirtuozowskie, przeplatające się ekstrawertyczną brawurą  Intermezzo z opery La Boda de Luis Alonso autorstwa Hiszpana - Gerónimo Giméneza oraz poemat symfoniczny  Pinie Rzymskie - Włocha - Ottorino Respighiego. Utwór ów, skomponowany na powiększony skład symfoniczny, ilustruje cztery drzewa piniowe, o każdej porze dnia i nocy, które dumnie prezentują się  w różnych lokalizacjach Rzymu.

Solistką koncertu inauguracyjnego będzie niezwykle utalentowana i utytułowana skrzypaczka – Agata Szymczewska, laureatka I nagrody, Złotego Medalu oraz Nagrody Publiczności TVP Kultura w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu oraz  I nagrodą na Internationaler Violiwettbewerb „Zell an der Pram” w Austrii. W jej wykonaniu, przy akompaniamencie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zabrzmią kompozycje francuzów – Maurice Ravela oraz Ernesta Chaussona.
Tzigane Ravela to dzieło, które w zamiarze ma skrzyć się wszystkimi dostępnymi barwami skrzypiec, jakie można na nich uzyskać, Poeme op.25 z kolei charakteryzuje wyraźnie odmienny, z ducha romantyczny typ wirtuozerii skrzypcowej.

Podczas koncertu będzie możliwość bezpłatnego pozostawienia dziecka w wieku 5-10 lat pod opieką wykwalifikowanego personelu w ramach akcji TOS – „Dzieciaki Sym-foniaki” Zapisów można dokonywać pod numerem: +48 602 253 809 lub mailem: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Bilety:
40 zł - normalny
30 zł - ulgowy

Bilety do nabycia na stronie internetowej oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (do końca sierpnia czw-sb godz. 13:00-19:00, we wrześniu wtorek-sobota w godz. 13.00-19.00)).

Abonamenty sezon artystyczny 2017/18

a4 Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Parking jest również dostępny dla samochodów z instalacją LPG.

Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę wynoszą:

3 pln w godz. 6-17

2 pln w godz. 17-6

Na terenie parkingu znajdują się dwie kasy automatyczne, prosimy o uiszczenie opłaty przed wyjazdem.

Contact Info
Toruńska Orkiestra Symfoniczna www.tos.art.pl
56 622 88 05
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.