Kasa biletowa: +48 566 424 379
CKK Jordanki: +48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:
categoryimage 21 October 201719:00

Tofifest - koncert otwarcia

Buy ticket

BUY_TICKET_AFTER_TEXT

Information


15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest: legendy antybohaterów i energia muzyki filmowej

Tegoroczna, jubileuszowa edycja najbardziej niepokornego festiwalu filmowego to hołd złożony kinowym antybohaterom i zupełnie nowe pasmo poświęcone muzyce filmowej! To także 2 koncerty w przestrzeni CKK Jordanki z udziałem kultowych artystów polskiej sceny - m.in. Nosowskiej i O.S.T.R.

Wszyscy kochamy Don Vita Corleone z „Ojca Chrzestnego” Francisa Forda Coppoli, Travisa Bickle’a z filmu „Taksówkarz” Martina Scorsese, Leona z filmu Luca Bessona „Leon zawodowiec” czy polskiego Adasia Miauczyńskiego z filmów Marka Koterskiego. Wśród postaci serialowych z sympatią odnosimy się do Tony’ego Soprano z „Rodziny Soprano” czy łobuzów z „Peaky Blinders”. To są nasi tegoroczni Antybohaterowie, nasze odkrywane nieodgadnione zjawisko filmowe.

Postać Antybohatera będzie tematem odkrywanym przez nas podczas 15. MFF Tofifest. Towarzyszyć będą temu zarówno pokazy filmowe, jak i spotkania oraz niekończące się, pasjonujące rozmowy próbujące zdefiniować to niepokorne zjawisko.

Koncert „Energia muzyki filmowej” na Gali Otwarcia Tofifest: Nosowska, O.S.T.R., Krzysztof Iwaneczko i Asia Czajkowska-Zoń

21 października, podczas uroczystej Gali Otwarcia w spektakularnej przestrzeni CKK Jordanki, wybitni polscy artyści pokażą publiczności zupełnie nowe oblicze muzyki filmowej. Usłyszymy motywy muzyczne z kultowych obrazów współczesnego kina w wykonaniu i aranżacjach, które odwrócą do góry nogami nasze myślenie o muzyce filmowej jako nudnej, ilustracyjnej i tworzącej jedynie tło do ekranowych wydarzeń.

Co więcej, jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych polskich artystek – Katarzyna Nosowska – odbierze podczas gali specjalną festiwalową nagrodę za niepokorność! Jest to pierwszy „Niepokorny Anioł” przyznany przez organizatorów   postaci ze świata muzyki.

Jak zapowiada dyrektorka festiwalu, Kafka Jaworska: „Publiczność dowie się co to blendy i muzyczne harce; w repertuarze znajdą się m.in. utwory z filmów Ridleya Scotta, Quentina Tarantino, Krzysztofa Krauze, Nicolasa Windinga Refna i wielu innych”.

Koncertowi towarzyszyć będą specjalnie na tę okazję stworzone wizualizacje, uzupełniające występy świetnych polskich artystów, z których każdy reprezentuje zupełnie inny muzyczny świat. Nosowska i O.S.T.R., kultowi artyści polskiej sceny, to gwarancja zaskakującej muzycznej podróży; Krzysztof Iwaneczko zaskakuje wrażliwością i świeżością, z kolei Joanna Czajkowska-Zoń zachwyca dojrzałym jazzowym wokalem. Za aranżacje odpowiada wybitny producent, Bartek Staszkiewicz.

Bilety: 50/60 zł

Sponsorem koncertu jest Apator S.A.

15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Mecenasem Głównym festiwalu jest Miasto Toruń. Partnerem Głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Sponsorem Głównym festiwalu jest TZMO SA i marka Bella. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

tofifest 2017 de niro wybrane zdjecie

Bilety do nabycia na Bilety24.pl w cenach: 50/60 zł

a4 Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Parking jest również dostępny dla samochodów z instalacją LPG.

Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę wynoszą:

3 pln w godz. 6-17

2 pln w godz. 17-6

Na terenie parkingu znajdują się dwie kasy automatyczne, prosimy o dokonanie opłaty przed wyjazdem.

Contact Info
Biuro Festiwalowe Fundacja Biuro Kultury ul. Ducha Świętego 2a/2 (II p.), 87-100 Toruń
56 652 20 10
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.