+48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:
02/07/2016 | 21:30
  • Polski (PL) Polski (PL)

Wydarzenia


categoryimage
Teatr
categoryimage
Teatr

Aktualności

Zobacz wszystkie
Aktualności

Jordanki docenione w szesnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W środę w budynku naszego Centrum odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów szesnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Nagrodę za całokształt dokonań odebrała prof. Katarzyna Popowa-Zydroń. Wyróżnienie specjalne – za budowę sali na Jordankach – przyznano Gminie Miasta Toruń.

- Co roku honorujemy zasłużone osobistości Kujaw i Pomorza, których aktywność i działania służą rozwojowi regionu w różnych obszarach. Promujemy w ten sposób twórcze, często nowatorskie, przedsięwzięcia warte naśladowania – podkreśla na stronie kujawsko-pomorskie.pl marszałek Piotr Całbecki.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Dodatkowo nagrodę za całokształt działalności i liczne osiągnięcia w dziedzinie sztuk muzycznych oraz działalności pedagogicznej odebrała profesor Katarzyna Popowa-Zydroń. Wśród laureatów jest w sumie 38 zasłużonych osób, zespołów i instytucji, wręczono także 29 wyróżnień oraz jedno wyróżnienie specjalne.

Lista wszystkich laureatów oraz wyróżnionych w XVI edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oto uzasadnienie wyboru:

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE otrzymuje:
Gmina Miasta Toruń – za budowę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki.
Salę zaprojektowała  hiszpańska  pracownia  Menis  Arquitectos,  która  w  2009  r.  wygrała ogłoszony przez Miasto Toruń konkurs architektoniczny. W jej wizji rzeźbiarska bryła sali,  zatopiona  w  zieleni,  nawiązuje  fakturami  i  kolorystyką  do  gotyckiej  zabudowy Torunia.  Obiekt  ma  charakter  wielofunkcyjny:  mieści sale  koncertowe  i  siedzibę Toruńskiej  Orkiestry  Symfonicznej  oraz  umożliwia  wystawianie  sztuk  teatralnych, operowych i musicali, emisję seansów filmowych i organizację kongresów i konferencji.
Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w obu salach mogą odbywać się imprezy na płaskiej podłodze oraz w konfiguracji teatralnej. Akustyka sali koncertowej może  być  modyfikowana  dzięki  użyciu  mobilnych  sufitów,  zaś  sala  kameralna  jest wyposażona  w  system  kinowy  3D.  Ponadto  centrum  posiada  trzy  modularne  sale konferencyjne, restaurację, profesjonalny press room, studio nagrań i podziemny parking dla  185  samochodów.
Budynek  został  wyróżniony  prestiżowym  tytułem  Bryła  Roku 2015.

 

Relacja z uroczystości zostanie wyemitowana na antenie TVP Bydgoszcz w sobotę, 25 czerwca o godzinie 20.00 oraz we wtorek, 28 czerwca o godzinie 19.00.

Data: 2016-06-23
64
Aktualności

Bawialnia i LEGO na Jordankach - nowy termin!

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Opiekunowie! Drogie Dzieci!
Bawialnia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki otwiera swoje podwoje!

Obecnie gości już Dzieciaki Symfoniaki, które pięknie prowadzi Toruńska Orkiestra Symfoniczna, a w najbliższym czasie stanie się także miejscem licznych zabaw, animacji i warsztatów!

Już teraz rozpoczynamy zapisy na jednodniowe warsztaty z LEGO i zabawy konstrukcyjne z zestawami Lego Classic pod okiem animatorów! Czyż to nie wspaniała widomość?!

Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne oraz osoby indywidualne.

Gdzie: CKK Jordanki – Bawialnia

Kiedy: 22 czerwca, w godzinach 9:00 – 15:00

 

W związku z dużym zainteresowaniem zajęcia odbędą się również w sobotę, 11 czerwca w godz. 9-12

Koszt: 10 zł/h / dziecko
Można uczestniczyć wraz z dzieckiem (opiekun bez opłat) lub pozostawić dziecko pod naszą opieką w wyznaczonym czasie

Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 504 939 136 oraz pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data: 2016-06-06
451
Aktualności

Zapraszamy na nasz parking

„Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące tylko zimno i pada zimno i pada na to miejsce w środku Europy gdzie ciągle samochody są kradzione, a waluta to polski złoty […]”

Tak rapował klasyk, a osobom pozostawiającym pojazdy na parkingu podziemnym CKK Jordanki nie grozi ani kradzież, ani deszcz, ani też niekorzystny kurs franka.

Mamy tanio, sucho i bezpiecznie.
Parkuj u nas cały miesiąc:

od poniedziałku do piątku, między 7:00 do 17:00, za 120 PLN netto
codziennie, przez całą dobę za 230 PLN netto.

Zadzwoń do nas albo przyjdź po swoje miejsce parkingowe – jesteśmy mili i chętnie rozmawiamy (nie tylko o kulturze) ;-)


Osoba do kontaktu:
Dominika Krawańska
516 277 926
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data: 2016-06-03
328