+48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbli?sze wydarzenie:
01/05/2017 | 18:00

WYDARZENIA


categoryimage
Koncerty

AKTUALNOŚCI

ZOBACZ WSZYSTKO
Aktualności

Pomóż Jordankom zdobyć kolejną prestiżową nagrodę!

CKK Jordanki jest jednym z 5 finalistów Architizer Awards w kategorii "Sala koncertowa/Teatr".
Architizer jest popularnym angielskojęzycznym portalem poświęconym architekturze współczesnej. O przyznaniu najlepszego budynku w danej kategorii decydują internauci. Do 30 marca można głosować na Jordanki na stronie https://goo.gl/qyS16B. By oddać głos, należy zarejestrować się za pomocą adresu e-mail, co zajmuje tylko minutę! Zachęcamy do oddania głosu!

Otwarte w grudniu 2015 roku Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to 22.000 m2 wyjątkowej architektury zlokalizowanej w samym sercu Torunia. Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń kulturalnych oraz dużych konferencji i kongresów dla 1200 uczestników. Centrum mieści dwie sale koncertowe, które mogą być ze sobą połączone. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w obu salach, mogą odbywać się zarówno imprezy na płaskiej podłodze np. bale, targi i prezentacje samochodów, jak i w konfiguracji teatralnej. Akustyka sali koncertowej może być modyfikowana dzięki użyciu mobilnych sufitów, zaś sala kameralna jest wyposażona w system kinowy 3D.
Światowej sławy architekt Fernando Menis zaprojektował budynek, którego wyjątkowa bryła i nowoczesne rozwiązania z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, doskonale łączą wartości estetyczne z funkcjonalnymi.Architektura budynku stanowi harmonijną fuzję współczesnych trendów z  historycznym dziedzictwem Torunia. To najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce.
Na temat CKK Jordanki opublikowano wiele artykułów w prasie międzynarodowej  (m. in. w hiszpańskim dzienniku El Pais, austriackim der Standard, włoskim Corriere della Sera). Powstanie CKK Jordanek odbiło się szerokim echem w prasie branżowej, pojawiło się kilkadziesiąt publikacji m.in. w American Archtecture Review, d+a Design and Architecture, Bauwelt, Architektura-Murator, Architecture Record.

CKK Jordanki zdobyło już wiele prestiżowych nagród m. in. :
•    Nagroda w kategorii „Najlepszy projekt kulturalny” World Architecture Festival w Barcelonie
•    Nagroda Roku 2015 SARP Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało CKK Jordanki nagrodę w kategorii "obiekt użyteczności publicznej - obiekt kultury".
•    Nagroda Bryła Roku 2015 w kategorii wybór jury w konkursie architektonicznym Polityki.
•    Jedna z najlepszych realizacji z betonu w 2015 r. w konkursie WAN
•    Jeden z Nowych Cudów Polski w rankingu National Geographic

Data: 2017-03-16
495
Aktualności

CKK Jordanki w TVP Kultura

3 marca w programie TVP Kultura zaplanowana jest premiera drugiego sezonu Księgi Przestrzeni - jedynego programu dedykowanego polskiej architekturze współczesnej we wszystkich jej aspektach.

Czołówka programu

Program emitowany będzie raz na tydzień, w piątki o godz. 19.20 oraz (powtórka) w soboty około  godz. 12.40.

W aktualnej serii programu znajdzie się prezentacja Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki!

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia całego cyklu. Jest to program, który jako jedyny pokazuje architekturę w tym wymiarze ekranowym a jakość obrazu a tym samym  wizerunek budynków jest priorytetem producentów.

Warto też polubić profil Facebook'owy "Studio Filmowe Autograf", gdzie stale pojawiają się informacje o programie.

Data: 2017-02-23
523
Aktualności

Jordanki w finale!

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki walczy o tytuł najlepszego budynku 2017 roku w kategorii „Obiekt kultury” w plebiscycie Arch Daily – największego portalu o współczesnej architekturze. Toruński obiekt znalazł się wśród finalistów. Głosować można do 6 lutego 2017 r.

Toruńska sala koncertowa zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa znalazła się na długiej liście nominowanych do tytułu najlepszego budynku 2017 w kategorii obiektów kultury w plebiscycie Arch Daily. W pierwszym etapie internauci wybierali wśród trzech tysięcy obiektów. Jordanki pomyślnie przeszły ten etap i znalazły się w ścisłym finale, wśród pięciu najlepszych w swojej kategorii.

Teraz przed nami kolejny, finałowy etap. Zachęcamy do oddawania swoich głosów na Jordanki. Aby to zrobić, należy wejść na stronę

 http://boty.archdaily.com/us/2017/category/Cultural%20Architecture, wybrać CKK Jordanki i zagłosować.

Zwycięzców plebiscytu poznamy 7 lutego.

Arch Daily jest najpoczytniejszym portalem internetowym o architekturze. Codziennie jest czytany przez 500 tysięcy użytkowników z całego świata. Serwisy portalu są prowadzone po angielsku, hiszpańsku, portugalsku i chińsku.

Centrum Kulturalno-Kongresowe może się pochwalić już wieloma wyróżnieniami, np.:

  • Nagroda w kategorii „Najlepszy projekt kulturalny” World Architecture Festival w Barcelonie,
  • Nagroda Roku 2015 SARP Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało CKK Jordanki nagrodę w kategorii "obiekt użyteczności publicznej - obiekt kultury",
  • Nagroda Bryła Roku 2015 w kategorii wybór jury,
  • Wyróżnienie w kategorii w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej" w konkursie Modernizacja Roku 2015,
  • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki znalazło się na liście 6 najlepszych projektów w ramach zestawienia World Architecture News Award 2016 w kategorii „beton w architekturze”,
  • Finalista w konkursie „7 Cudów Polski” w konkursie organizowanym przez National Geographic Traveler Poland.

Info za torun.pl

Data: 2017-02-02
593