+48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbli?sze wydarzenie:
  • Polski (PL) Polski (PL)

Aktualności

Zobacz wszystkie
Aktualności

Jordanki ponownie wyróżnione

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki znowu wśród najlepszych budowli na świecie. Tym razem podczas UK Construction Week w Birmingham otrzymało ex aequo z projektem meksykańskim nagrodę WAN, za najlepszą konstrukcję z betonu. Nagroda przyznawana jest przez światowej sławy architektów odważnym i oryginalnym projektom. W konkursie brało udział 25 projektów, m.in. z Japonii, Meksyku, Izraela i Chin.

To kolejne wyróżnienie dla obiektu w ostatnim czasie. Warto przypomnieć, że kilka dni temu Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Prezes spółki CKK Jordanki Grzegorz Grabowski odebrali dyplom potwierdzający nadanie Jordankom tytuły jednego z 7 Nowych Cudów Polski według National Geographic.

Data: 2016-10-21
48
Aktualności

CKK Jordanki Nowym Cudem Polski

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki uzyskało tytuł Nowego Cudu Polski w ramach 6. Edycji Konkursu "7 Nowych Cudów Polski" National Geographic Traveler Poland.
Była to już 6. edycja popularnego plebiscytu czasopisma National Geographic Traveler. Czasopismo zaproponowało tym razem 32 obiekty. Głosowanie odbywało się przez internet na stronie www.7cudow.national-geographic.pl. Trwało do 31 sierpnia 2016 r.
Dzięki głosom swoich fanów, CKK Jordanki znalazły się wśród „cudownych” miejsc. Ogłoszenie oficjalnych wyników już niebawem. Dziękujemy wszystkim za oddane na Centrumi głosy!

Potwierdzenie nadania tego prestiżowego tytułu od Martyny Wojciechowskiej naczelnej National Geographic, w imieniu Centrum odebrał Prezydent Michał Zaleski i prezes CKK Jordanki Grzegorz Grabowski.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to 22.000 m2 wyjątkowej architektury zlokalizowanej w samym sercu Torunia.  Budynek dla publiczności został otwarty w grudniu ubiegłego roku. Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń kulturalnych oraz dużych konferencji i kongresów, nawet dla 1200 uczestników. Centrum mieści dwie sale koncertowe które mogą być ze sobą połączone. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w obu salach, mogą odbywać się zarówno imprezy na płaskiej podłodze, jak i w konfiguracji teatralnej. Akustyka sali koncertowej może być modyfikowana dzięki użyciu mobilnych sufitów, zaś sala kameralna jest wyposażona w system kinowy 3D. Światowej sławy architekt Fernando Menis zaprojektował budynek, którego wyjątkowa bryła i nowoczesne rozwiązania z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, doskonale łączą wartości estetyczne z funkcjonalnymi.

 

IMG 9775

IMG 9777

IMG 9778

IMG 9781

Data: 2016-10-20
50
Aktualności

Zwiedź Jordanki „za pół ceny”

W tym roku Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki przyłączyło się do akcji „Toruń za pół ceny”. Weekend 8-9 października, to szansa by zwiedzić z przewodnikiem jeden z nowych 7 Cudów Polski. Uczestnicy będą mieli okazję by zobaczyć obiekt od kulis, poznać jego możliwości scenotechniczne i elektroakustyczne oraz stanąć na scenie, na której w ciągu ostatniego roku zagrało wielu znamienitych artystów. W programie, m.in.: zwiedzanie Sali Koncertowej i Kameralnej, scen, kulis i garderób.

Więcej szczegółów oraz godziny wyjść pod adresem http://btcm.torun.pl/?p=4704


ZWIEDZANIE CKK JORDANKI – Jednego z Nowych Cudów Polski
W dniach 8 (sobota) i 9 (niedziela) października  zwiedzanie CKK Jordanki z przewodnikiem. Uczestnicy zwiedzania będą mieli szanse zobaczyć Centrum od kulis, poznać zastosowane w nim rozwiązania scenotechniczne i elektoakustyczne, zajrzeć do garderoby gwiazd i stanąć na scenie. CKK Jordanki mieści w sobie wielofunkcyjną salę koncertową oraz salę kameralną. Obiekt został zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa.
Od otwarcia w listopadzie ubiegłego roku, Centrum Zostało nagrodzone wieloma prestiżowymi nagrodami, również międzynarodowymi – Bryła Roku w kategorii wybór jury, nagroda SARP, nagroda WAN – architektura betonowa. TEKLA – konstrukcja. Na początku września CKK Jordanki w rankingu National Geographic Polska zostało ogłoszone jednym z nowych Cudów Polski!


Zwiedzanie w grupach 20-osobowych.
Cena: 2 zł 50 gr
Zwiedzanie rozpoczyna się o pełnych godzinach w dniach 8 i 9 października:
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00

Data: 2016-10-05
426