+48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbli?sze wydarzenie:

WYDARZENIA


Aktualności

Jordanki w finale!

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki walczy o tytuł najlepszego budynku 2017 roku w kategorii „Obiekt kultury” w plebiscycie Arch Daily – największego portalu o współczesnej architekturze. Toruński obiekt znalazł się wśród finalistów. Głosować można do 6 lutego 2017 r.

Toruńska sala koncertowa zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa znalazła się na długiej liście nominowanych do tytułu najlepszego budynku 2017 w kategorii obiektów kultury w plebiscycie Arch Daily. W pierwszym etapie internauci wybierali wśród trzech tysięcy obiektów. Jordanki pomyślnie przeszły ten etap i znalazły się w ścisłym finale, wśród pięciu najlepszych w swojej kategorii.

Teraz przed nami kolejny, finałowy etap. Zachęcamy do oddawania swoich głosów na Jordanki. Aby to zrobić, należy wejść na stronę

 http://boty.archdaily.com/us/2017/category/Cultural%20Architecture, wybrać CKK Jordanki i zagłosować.

Zwycięzców plebiscytu poznamy 7 lutego.

Arch Daily jest najpoczytniejszym portalem internetowym o architekturze. Codziennie jest czytany przez 500 tysięcy użytkowników z całego świata. Serwisy portalu są prowadzone po angielsku, hiszpańsku, portugalsku i chińsku.

Centrum Kulturalno-Kongresowe może się pochwalić już wieloma wyróżnieniami, np.:

  • Nagroda w kategorii „Najlepszy projekt kulturalny” World Architecture Festival w Barcelonie,
  • Nagroda Roku 2015 SARP Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało CKK Jordanki nagrodę w kategorii "obiekt użyteczności publicznej - obiekt kultury",
  • Nagroda Bryła Roku 2015 w kategorii wybór jury,
  • Wyróżnienie w kategorii w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej" w konkursie Modernizacja Roku 2015,
  • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki znalazło się na liście 6 najlepszych projektów w ramach zestawienia World Architecture News Award 2016 w kategorii „beton w architekturze”,
  • Finalista w konkursie „7 Cudów Polski” w konkursie organizowanym przez National Geographic Traveler Poland.

Info za torun.pl

Data: 2017-02-02
260
Aktualności

Najlepszy budynek 2017 roku w Toruniu? Zagłosuj na CKK Jordanki!

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki walczy o tytuł najlepszego budynku 2017 roku w kategorii „Obiekt kultury” w plebiscycie Arch Daily – największego portalu o współczesnej architekturze. O przyznaniu tego tytułu zadecydują internauci!

Toruńska sala koncertowa zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa znalazła się na długiej liście nominowanych do tytułu najlepszego budynku 2017. Zachęcamy do oddawania swoich głosów na Jordanki, tym bardziej, że głosowanie jest bardzo proste! Wystarczy wejść na stronę http://boty.archdaily.com/us/2017. Następnie z listy po lewej stronie trzeba wybrać zakładkę „Cultural Architecture”. Kolejnym krokiem jest znalezienie budynku z pomocą wyszukiwarki, wpisując w okienko „Firm” - Fernando Menis – czyli imię i nazwisko autora projektu. Otwiera się wówczas końcowa strona, na której można oddać głos na CKK Jordanki. Tu wystarczy kliknąć w niebieski przycisk „Nominate this project”. Oddawać głos można tylko raz i nie później niż do 30 stycznia do godz. 9:00. Następnie pięć projektów z największą liczbą głosów będzie przejdzie do kolejnego etapu głosowania, również internetowego. Zwycięzców poznamy 7 lutego.

Arch Daily jest najpoczytniejszym portalem internetowym o architekturze. Codziennie jest czytany przez 500,000 użytkowników z całego świata. Serwisy portalu są prowadzone po angielsku, hiszpańsku, portugalsku i chińsku. Istnieje od 2008 roku.

Data: 2017-01-25
220
Aktualności

Płyta z autografem Stinga na licytacji 25. finału WOŚP 

Przed swoim koncertem 8 grudnia w Centrum Kultrualno-Kongresowym Jordanki, Sting na prośbę Prezydenta Miasta Torunia, podpisał swoją płytę winylową. Płyta ta zostanie przekazana na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sting, na koncercie 8 grudnia w Toruniu, promował swój najnowszy album "57th&9th". Koncert był retransmitowany przez Telewizję Polską.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej części 8 utworów zaśpiewała Anna Maria Jopek z zespołem w składzie: Robert Kubiszyn – gitara basowa, Krzysztof Herdzin – fortepian, akordeon, flet, chórki, Piotr Nazaruk – flety, gitara, wokal, Paweł Dobrowolski – perkusja, instrumenty perkusyjne. W drugiej części wystąpił Sting, któremu towarzyszyli Dominic i Rufus Miller – gitara, chórki oraz John Freese – perkusja. Brytyjski artysta zaśpiewał 3 utwory ze swojej nowej płyty „57th&9th” oraz 4 z dawniejszego repertuaru i jeden bis. Do wspólnego wykonania „Fragile” zaprosił Annę Marię Jopek.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to piękna akcja, dzięki której każdy może dać coś od siebie. Już od lat zbieramy wspólnie fundusze na aparaturę medyczną dla potrzebujących. Mogę zapewnić, że płyta, którą przekazuję na aukcję była osobiście podpisana przez Stinga w Toruniu, tuż przed nagraniem gali telewizyjnej – powiedział dla serwisu torun.pl prezydent Michał Zaleski.

Płyta „57th&9th” została specjalnie oprawiona, ale nie ukryta za szybą, dzięki czemu zwycięzca licytacji, do którego trafi wydawnictwo, będzie mógł cieszyć się muzyką Stinga w domowym zaciszu, w wyjątkowym, kolekcjonerskim wydaniu.

Aukcja  zakończy się 17 stycznia, licytacja trwa w serwisie  www.aukcje.wosp.pl.

Powtórna emisja koncertu na antenie TVP 1 zaplanowana jest 14 stycznia 2017 r. o godz. 21.40 oraz  15 stycznia o godz. 5.08 w TV Polonia.

Fot. torun.pl

 

Data: 2017-01-04
945