+48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbli?sze wydarzenie:
  • Polski (PL) Polski (PL)

WYDARZENIA


Aktualności

Płyta z autografem Stinga na licytacji 25. finału WOŚP 

Przed swoim koncertem 8 grudnia w Centrum Kultrualno-Kongresowym Jordanki, Sting na prośbę Prezydenta Miasta Torunia, podpisał swoją płytę winylową. Płyta ta zostanie przekazana na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sting, na koncercie 8 grudnia w Toruniu, promował swój najnowszy album "57th&9th". Koncert był retransmitowany przez Telewizję Polską.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej części 8 utworów zaśpiewała Anna Maria Jopek z zespołem w składzie: Robert Kubiszyn – gitara basowa, Krzysztof Herdzin – fortepian, akordeon, flet, chórki, Piotr Nazaruk – flety, gitara, wokal, Paweł Dobrowolski – perkusja, instrumenty perkusyjne. W drugiej części wystąpił Sting, któremu towarzyszyli Dominic i Rufus Miller – gitara, chórki oraz John Freese – perkusja. Brytyjski artysta zaśpiewał 3 utwory ze swojej nowej płyty „57th&9th” oraz 4 z dawniejszego repertuaru i jeden bis. Do wspólnego wykonania „Fragile” zaprosił Annę Marię Jopek.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to piękna akcja, dzięki której każdy może dać coś od siebie. Już od lat zbieramy wspólnie fundusze na aparaturę medyczną dla potrzebujących. Mogę zapewnić, że płyta, którą przekazuję na aukcję była osobiście podpisana przez Stinga w Toruniu, tuż przed nagraniem gali telewizyjnej – powiedział dla serwisu torun.pl prezydent Michał Zaleski.

Płyta „57th&9th” została specjalnie oprawiona, ale nie ukryta za szybą, dzięki czemu zwycięzca licytacji, do którego trafi wydawnictwo, będzie mógł cieszyć się muzyką Stinga w domowym zaciszu, w wyjątkowym, kolekcjonerskim wydaniu.

Aukcja  zakończy się 17 stycznia, licytacja trwa w serwisie  www.aukcje.wosp.pl.

Powtórna emisja koncertu na antenie TVP 1 zaplanowana jest 14 stycznia 2017 r. o godz. 21.40 oraz  15 stycznia o godz. 5.08 w TV Polonia.

Fot. torun.pl

 

Data: 2017-01-04
768
Aktualności

Koncert Stinga w TV już w niedzielę

W Nowy Rok o godz. 17.30 w TVP 1 można będzie obejrzeć zarejestrowaną w Toruniu 8 grudnia 2016 r. Telewizyjną Galę z udziałem Stinga i Anny Marii Jopek.

Gala składała się z dwóch części. W pierwszej części 8 utworów zaśpiewała Anna Maria Jopek z zespołem w składzie: Robert Kubiszyn – gitara basowa, Krzysztof Herdzin – fortepian, akordeon, flet, chórki, Piotr Nazaruk – flety, gitara, wokal, Paweł Dobrowolski – perkusja, instrumenty perkusyjne. W drugiej części wystąpił Sting, któremu towarzyszyli Dominic i Rufus Miller – gitara, chórki oraz John Freese – perkusja. Brytyjski artysta zaśpiewał 3 utwory ze swojej nowej płyty „57th&9th” oraz 4 z dawniejszego repertuaru i jeden bis. Do wspólnego wykonania „Fragile” zaprosił Annę Marię Jopek.

Warto dodać, że 27 grudnia TVP1 wemitowała także nagrany w Toruniu wywiad ze Stingiem, przeprowadzony przez Agatę Konarską. Będzie on powtórzony w sobotę, 31 grudnia o godz. 10.25 w TVP 1 i 14 stycznia o godz.15.30 w TV Polonia.

Natomiast powtórna emisja toruńskiej gali telewizyjnej zaplanowana jest 14 stycznia 2017 r. o godz. 21.40 oraz  15 stycznia o godz. 5.08 w TV Polonia.

Zdjęcie: Pachfoto/SOS Music

Tekst: torun.pl

Data: 2016-12-29
558
Aktualności

Plac imienia Grzegorza Ciechowskiego przed Jordankami

Plac przed salą koncertową na Jordankach nosi od 15 grudnia 2016 r. imię Grzegorza Ciechowskiego.

Uroczystość nadania nazwy, połączona z odsłonięciem na placu aranżacji upamiętniającej zmarłego 22 grudnia 2001 r. lidera „Republiki”, zainaugurowała tegoroczne Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu. Autorką obelisku nawiązującego do czarno-białej symboliki "Republiki” jest toruńska rzeźbiarka Małgorzata Mikielewicz. Aranżację odsłonili wspólnie żona i syn Grzegorza Ciechowskiego, prezydent Torunia Michał Zaleski oraz reprezentujący radę miasta radny Bartłomiej Jóźwiak.

Nazwą tą oddajemy hołd samemu artyście i wyrażamy toruńską pamięć o człowieku, który określił jedno z najciekawszych zjawisk w dziejach polskiej muzyki – mówił podczas uroczystości prezydent Torunia Michał Zaleski.

Odsłonięciu aranżacji towarzyszyła interaktywna akcja plastyczna Galerii Rusz - na wystawionym przed salą bilbordzie z napisem „Najbardziej w życiu pragnę stworzyć...” mieszkańcy mogli dopisać własne zakończenie. Warto dodać, że przez cały grudzień na bilbordach Galerii Rusz w Toruniu i Warszawie prezentowane są prace poświęcone Ciechowskiemu.

Po odsłonięciu obelisku w sali koncertowej na Jordankach rozpoczął się koncert pt. "Obywatel GC Tak Tak 2.0", w którym wystąpili m.in. laureaci Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego: Julia Marcell, Mela Koteluk, Misia Furtak, Piotr Rogucki, Błażej Król, a także Skubas. Nowe aranżacje piosenek przygotował Andrzej Smolik.

To nie koniec wydarzeń w ramach tegorocznych Dni Grzegorza Ciechowskiego. W piątek, 16 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie poświęcone książce "My lunatycy. Rzecz o Republice" z jej autorami Anną Sztuczką i Krzysztofem Janiszewskim. Gościem spotkania w Galerii Przydasie, ul. Pod Krzywą Wieżą 1będzie też Zbyszek Krzywański. Natomiast o godz.19:00 w Dworze Artusa z utworami Grzegorza Ciechowskiego zmierzy się zespół "Fonetyka". Formacja znana jest z tego, że komponuje utwory do tekstów mistrzów słowa. Po Bursie i Wojaczku artyści sięgnęli po wiersze Ciechowskiego, do których nie stworzył on muzyki. W ten sposób powstał album „Ciechowski”. Dla tych, którzy znają wyłącznie piosenki autora „Białej flagi”, będzie to okazja do odkrycia go jako poety.

Natomiast w sobotę, 17 grudnia w Dworze Artusa odbędzie się też Giełda Winylowa dedykowana Ciechowskiemu i wydaniom jego płyt na czarnych krążkach. Kulminacją obchodów będzie z pewnością Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego, który rozpocznie się o godz. 20:00 W Klubie Od Nowa, gdzie zaczęła się kariera grupy "Republika". Jak co roku utwory Ciechowskiego we własnych aranżacjach zaśpiewają artyści ze ścisłej czołówki polskiej sceny muzycznej. Zostanie też wręczona, fundowana przez miasto od roku 2002, Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku laureatem wyróżnienia jest zespół „The Dumplings”. Para nastolatków najpierw podbiła społeczność internetową, a wkrótce potem zaczęła się pojawiać na najważniejszych polskich, a także zagranicznych festiwalach. W 2015 r. muzycy zostali laureatami Fryderyka w kategorii debiut roku. Mają na koncie dwie płyty. Koncert i wręczenie nagrody poprzedzi promocja książki Leszka Gnoińskiego „Republika - nieustanne tango".

Ostatnim akcentem tegorocznego festiwalu będzie 18 grudnia w Centrum Sztuki Współczesnej wernisaż wystawy "Ciechowski – Świetlik". Fotograf Andrzej Świetlik współpracował z muzykiem od 1988 do 2001 r. i przez ten czas wykonał kilkanaście sesji fotograficznych. Na wystawę składa się 41 wielkoformatowych zdjęć. Powstał również album dedykowany Ciechowskiemu. Spotkanie z autorem zdjęć o godz. 17:00, otwarcie wystawy - o godz.18:00.

 

Tekst: www.torun.pl

 

Zdjęcia Paweł Walinowicz

plac

 

plac gc

piotr rogucki

skubas

mela koteluk

 

 

Data: 2016-12-16
1028