+48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbli?sze wydarzenie:
11/12/2016 | 18:00
  • Polski (PL) Polski (PL)

EVENTS


categoryimage
Teatr
categoryimage
Koncerty
categoryimage
Koncerty

SITE_NEWS

SEE_ALL
Aktualności

Sting zagrał na Jordankach

Takie hity jak "Englishman in New York", "Message in a Bottle" i "Fragile" oraz utwory z najnowszej płyty "57th & 9th" zabrzmiały w sali na Jordankach podczas gali telewizyjnej Stinga. Zanim jednak światowej sławy artysta wyszedł na scenę, publiczność mogła posłuchać nastrojowych piosenek w wykonaniu Anny Marii Jopek.

- Dla mnie to największy zaszczyt i honor wystąpić przed moim mistrzem – powiedziała na wstępie Anna Maria Jopek.

Artystka słynąca nie tylko w kraju, ale także i za granicą ze znakomitego, ciepłego jazzowego głosu zaśpiewała swoje nastrojowe przeboje, wywołując aplauz słuchaczy od pierwszych piosenek. Publiczność usłyszała m.in. "Szepty i łzy", "Zrób co możesz", "Niebo". Występ artystki został nagrodzony owacją na stojąco. Z powodów technicznych związanych z przygotowaniem występu Stinga, publiczność mogła jeszcze usłyszeć dwa utwory na bis, co przyjęto z wielkim aplauzem. Artystka zbliżyła się do widzów i wraz ze swoimi muzykami usiadła na krawędzi sceny, zapraszając słuchaczy do śpiewania wraz z nią. Piosenką "Jest taki wiatr" pożegnała się z publicznością, jednak nie na długo, gdyż 21 marca, właśnie na Jordankach, rozpocznie się trasa promocyjna jej najnowszej płyty, która ukaże się w lutym.

Po 20 minutach przerwy technicznej na scenie pojawił się Sting, powitany przez publiczność owacją na stojąco.

- Dobry wieczór – powiedział artysta po polsku, zaś już po angielsku dodał – To wielki zaszczyt dla mnie znaleźć się w mieście, gdzie urodził się Mikołaj Kopernik.

Artysta zwrócił uwagę, że na sali panuje duża rozpiętość demograficzna i w szczególny sposób przywitał siedzącego w pierwszym rzędzie 6-letniego chłopca. Zapowiedział, że zagra utwory z najnowszej płyty, która jest powrotem do rockowych korzeni. Występ rozpoczął od "I can’t Stop Thinking About You" z albumu "57th & 9th". Później zabrzmiało także "One Fine Day" i "Petrol head". Zapowiadając ten ostatni utwór, Sting powiedział:

- Moje poprzednie płyty były, rzecz można, bardziej ezoteryczne. Ale ja lubię niespodzianki. Uważam, że niespodzianka jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu.

Rzeczywiście tak energetycznych, mocnych brzmień u tego artysty nie słyszeliśmy od dekady. Tytuł krążka nawiązuje do nazw dwóch ulic na Manhattanie, którymi Sting podążał do studia nagraniowego. W tekstach znajdziemy odbicie biografii twórcy, ale nie brakuje też odniesień do współczesnych wydarzeń na świecie, m.in. dramatu uchodźców. Publiczność przyjęła te utwory z entuzjazmem, ale dopiero hit "Message in a Bottle", nagrany jeszcze z The Police, poderwał słuchaczy z miejsc i tak pozostali oni także podczas jednego z największych przebojów: "Englishman in New York".  

- Poproszono mnie, żebym zagrał coś sezonowego – zapowiedział Sting następny utwór – folkową balladę "Soul Cake".

Następnie artysta zaprosił na scenę Annę Marię Jopek.

- Zaśpiewamy po polsku i po angielsku. Pozwólcie, że ja zaśpiewam część po angielsku – żartował artysta.

Zabrzmiało liryczne "Fragile", po którym Anna Maria Jopek ucałowała dłoń Stinga ze słowami: "Jesteś moim mistrzem", zaś artysta pochwalił wspaniałą barwę głosu polskiej wokalistki. Na bis publiczność wyśpiewała ze Stingiem "Every Breath You Take". Długo niemilknące oklaski zakończyła zapowiedź, że galę telewizyjną zarejestrowaną na Jordankach będzie można obejrzeć w TVP1 1 stycznia 2017 r.

To był wyjątkowy występ nie tylko dlatego, że artysta tej miary pojawił się w naszym mieście. Wydarzenie miało także niecodzienną formułę. Twórca, w ramach promocji nowej płyty, poszukiwał w Europie, w tym w Polsce, kameralnych miejsc, w których mógłby zarejestrować materiał telewizyjny. Sting zrezygnował z honorarium za występ i z tego właśnie powodu impreza nie była biletowana. Taka formuła to praktyka często stosowana przez artystów tej miary przy promocji nowego materiału. Firma Universal, która jest organizatorem trasy promocyjnej Stinga, miała do wyboru kilka lokalizacji jego występu w Polsce. Okazało się, że to właśnie sala na Jordankach spełniła najlepiej oczekiwania producenta. Z uwagi na gabaryty sali oraz charakter występu ilość darmowych wejściówek była znacznie ograniczona. Większość z nich rozdawana była członkom fan clubu Stinga. Część zaproszeń można było też wygrać w konkursach organizowanych w lokalnych mediach. Dzięki nim kilkuset szczęśliwców mogło zobaczyć artystę na żywo.

Źródło: torun.pl

Data: 2016-12-09
99
Aktualności

Sting na Jordankach

Gala telewizyjna z udziałem Stinga dla TVP odbędzie się w czwartek, 8 grudnia. Zaproszenia zostały już rozdane w konkursach.

8 grudnia o 19:00 w CKK Jordanki odbędzie się gala telewizyjna z udziałem Stinga, realizowana przez SOS Music dla TVP1. Artysta będzie w Toruniu promował swoją najnowszą płytę „57th & 9th”. Album wydany 11 listopada tego roku to dwunasta studyjna płyta artysty. Płytę promuje singiel „I Can’t Stop Thinking About You”.

Podczas czwartkowej gali w Jordankach wystąpi również znakomita polska wokalistka, Anna Maria Jopek, która swoim recitalem rozpocznie i uświetni to wydarzenie. Występ Stinga w Toruniu nie ma charakteru komercyjnego. Na życzenie firmy reprezentującej artystę zaproszenia zostały rozdysponowane pomiędzy współorganizatorów gali. 125 zaproszeń z puli Urzędu Miasta Torunia trafiło do lokalnych mediów (Nowości, Gazety Wyborczej Toruń, Radia Eska/Radia Wawa, Radia ZET Gold, Radia GRA i TV Toruń), które rozdysponowały wejściówki w konkursach. Laureaci zostali już wyłonieni i poinformowani o wygranych zaproszeniach.

Na widowni Jordanek zasiądzie w czwartkowy wieczór niespełna 900 osób. Pozostali widzowie będą mogli obejrzeć nagranie w telewizyjnej Jedynce 1 stycznia 2017 r. o godz. 17:25.

Organizatorem gali jest SOS Music, współorganizatorami Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Torunia, ekskluzywnym sponsorem ENERGA SA, a pozostałymi partnerami Universal Music Polska i Telewizja Polska.

Data: 2016-12-07
242
Aktualności

CKK Jordanki na targach IBTM

W dniach 29 listopada – 2 grudnia 2016 roku miasto Toruń wraz CKK Jordanki po raz pierwszy wezmą udział w międzynarodowych targach branży spotkań IBTM w Barcelonie.

Jest to wydarzenie, podczas którego spotyka się branża MICE z całego świata tj. profesjonalni organizatorzy konferencji, meeting plannerzy, firmy eventowe, przedstawiciele hotelów i firm cateringowych, a także przedstawiciele miast, które stanowią ciekawe destynacje dla organizatorów konferencji. Są to jedne z największych targów tego sektora na świecie, zarówno ze względu na liczbę wystawców, odwiedzających, jak również efektywność rozmów handlowych.

Toruń i CKK Jordanki będą reprezentowane na samodzielnym stanowisku w ramach stoiska narodowego Polskiej Organizacji Turystycznej. Obok Torunia swoją ofertę konferencyjną będą prezentowały m.in. miasta: Kraków, Katowice, Poznań, Lublin  i Warszawa oraz podmioty komercyjne świadczące usługi związane z organizacją konferencji na terenie Polski.

Podczas targów przedstawiciele miasta i Jordanek wezmą udział w spotkaniach z hosted buyers, czyli z kluczowymi zagranicznymi organizatorami branży spotkań. Poza indywidualnymi spotkaniami z zagranicznymi podmiotami zainteresowanymi lokalizacją konferencji i spotkań w naszym mieście oferta Torunia i Jordanek będzie prezentowana podczas sesji audiowizualnych, jak również podczas tzw. Happy Hours, wydarzenia promocyjnego organizowanego przez Polish Convention Bureau. W prezentacji tej nie zabraknie również Torunia prezentującego swoje zaplecze konferencyjne oraz jak zawsze najważniejsze atrakcje turystyczne.

Toruń może stać się alternatywą dla innych bardziej rozpoznawalnych miejsc turystyki kongresowej, dzięki nowoczesnemu obiektowi wielofunkcyjnemu jakim jest CKK Jordanki, w którym można organizować kongresy dla 1200 uczestników, i wysokiej klasy infrastrukturze hotelowej.Ważnym aspektem jest również obecności specjalistów z lokalnych ośrodków akademickich.

Celem udziału w targach jest pozyskanie dużych konferencji z branż kluczowych dla miasta, promocja CKK Jordanki i miasta jako nowej destynacji kongresowej, pozyskanie nowych partnerów i inspiracja do organizacji spotkań i wydarzeń w Toruniu. CKK Jordanki w 2015 roku prezentowało swoją ofertę na podobnych targach IMEX we Frankfurcie.

Data: 2016-11-29
96

GALLERY

SEE_ALL