Kasa biletowa: +48 566 424 379
CKK Jordanki: +48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:

Sala Koncertowa

INFORMACJA


Sala Koncertowa jest najbardziej charakterystyczną i największą przestrzenią koncertowo-widowiskową Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Wnętrze Sali odzwierciedla architektoniczną ideę Fernando Menisa, który zainspirowany średniowieczną architekturą Torunia, w swoim projekcie postanowił połączyć cegłę jako materiał nawiązujący do historii miasta i beton, który ma odzwierciedlać jego nowoczesną stronę.

Sala Koncertowa posiada mobilną widownię, rozmieszczoną na kilku poziomach, w celu uzyskania atrakcyjnych punktów obserwacyjnych. Główna scena ma możliwość otwarcia się na zewnętrzny plac zlokalizowany od strony tylnej elewacji i organizacji koncertów plenerowych.

Za pomocą innowacyjnego rozwiązania jakim są olbrzymie, mobilne kopuły sufitu, można uzyskać możliwie najlepsze warunki akustyczne, dla różnego typu wydarzeń muzycznych. Przestrzeń Sali Koncertowej może być dowolnie kształtowana za pomocą mobilnych widowni, co umożliwia organizację dużych koncertów stojących np. muzyki rockowej. Sala Koncertowa może być połączona z Salą Kameralną za pomocą przesuwnej ściany, tworząc jedną dużą oryginalną przestrzeń, umożliwiającą na realizację wydarzeń kulturalnych na dużą skalę.

Wykorzystana w Sali najnowocześniejsza technologia sceniczna, oświetleniowa i nagłośnieniowa umożliwia realizację najśmielszych produkcji scenicznych m. in koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej, przedstawień teatralnych i operowych, musicali. Jest to również nowoczesna i komfortowa przestrzeń konferencyjna i wystawiennicza.

Specyfikacja Sali
Pojemność widowni 882 miejsc
Powierzchnia widowni 1012 m2
Powierzchnia sceny 600 m2
Okno sceniczne 225 m2
Wyposażenie Sali
Projektory Multimedialne
System ruchomych sufitów służący do regulacji akustyki
Wi-Fi
Klimatyzacja
Mikrofony bezprzewodowe
Możliwość wielokanałowej rejestracji dźwięku
Możliwość nagrywania konferencji
Streaming audio-video

001

002

003

004

005

024

026

032

035

036

037

038

039