Kasa biletowa: +48 566 424 379
CKK Jordanki: +48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:
categoryimage 27 kwiecień 201819:00

The American Landscape | fotochoreografia symfoniczna

Kup bilet

INFORMACJA


Wystąpią:
Nicholas Bardonnay - artysta multimedialny z Westawater Arts
Mariusz Smolij /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:
L. Bernstein – Divertimento na orkiestrę
A. Copland – Suita z baletu „Rodeo” (fotochoreografia Utah, Arizony i tradycyjnego życia ranczerów i kowbojów)
G. Mahler – Adagietto z V Symfonii cis-moll (fotochoreografia zachodnio-północnego regionu USA i Pacyfiku)
F. Grofé – Suita „Wielki Kanion” (fotochoreografia Wielkiego Kanionu i przyrody tego unikalnego miejsca)

Westwater Arts powstało w 1973 roku i od chwili założenia do dzisiaj przygotowało projekcje multimedialne dla ponad pół miliona melomanów. Do tej pory ponad 180 orkiestr skorzystało z możliwości wzbogacenia koncertów o pokaz tej nowatorskiej formy artystycznej: fotochoreografii symfonicznej. Repertuar wizualny Westwater Arts towarzyszy wykonaniom utworów skomponowanych przez Dvořáka, Mahlera, Coplanda, Szostakowicza i 22 innych wielkich kompozytorów.

Koncert ten jest efektem współpracy z czterema orkiestrami, pod kierunkiem Mariusza Smolija, dzięki której Westwater Arts po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swoje symfoniczne fotochoreografie dla publiczności w Łodzi, Opolu, Olsztynie i Toruniu. Program występu obejmuje trzy wizualne koncerty: Grand Canyon Country, Pacifica oraz Rodeo! Prezentacja Grand Canyon Country powstała na zamówienie orkiestr w Tucson i Phoenix i ukazuje zapierające dech w piersiach widoki rzeki, kanionu, Pustyni Południowo-Zachodniej oraz siedliska dzikiej przyrody występujące w majestatycznym krajobrazie Wielkiego Kanionu w Arizonie. Zdjęcia wchodzące w skład projekcji pod tytułem Pacifica powstały w sezonie zimowym w położonych nad Pacyfikiem stanach Oregon i Waszyngton. Przeważają wśród nich pierwotne krajobrazy parku narodowego Olympic National Park. Wśród prezentowanych ujęć będzie można zobaczyć między innymi wilgotne poszycie lasu i widoki wybrzeża z lotu ptaka. Rodeo! pokazuje widok zza kulis na pełną zabawy i entuzjazmu atmosferę rodeo w małym mieście. Obrazy sfotografowane w Arizonie i Utah na tle niezwykłej scenerii Dzikiego Zachodu ukazują migawki z życia tego pięknego i żywiołowego regionu.

Nicholas Bardonnay jest fotografikiem, artystą multimedialnym, dyrektorem artystycznym i prezesem Westwater Arts. Nicholas dołączył do zespołu Westwater Arts w 2009 roku i do tej pory przygotował kilkanaście fotochoreograficznych kompozycji, które przeprowadził przez cały proces od wykonania zdjęć przez produkcję po wykonanie. Jego praca twórcza bierze początek z pomysłu wizualnego lub utworu muzycznego, a na dalszym etapie następuje dopasowanie tych dwóch elementów. W trakcie koncertów Nicholas używa licznych projektorów multimedialnych, które wypełniają wielkie panoramiczne ekrany setkami skrupulatnie dobranych obrazów, a ich sekwencja powstaje na żywo. Do tej pory opracował ponad 80 koncertów. Jego projekcje towarzyszyły występom licznych orkiestr w Stanach Zjednoczonych, Szkocji, Anglii, Singapurze, Kanadzie i Niemczech. Artysta zazwyczaj występuje wraz z żoną Erin, która współpracuje z nim korzystając ze swoich licznych talentów jako dyrektor wykonawczy Westwater Arts. Mieszkają w Kalifornii, często podróżują z występami, a także przy okazji wykonywania zdjęć do nowych „wizualnych koncertów”. Dzięki niedawno realizowanym projektom odwiedzili Islandię, Meksyk, Czechy, a także wiele wspaniałych parków narodowych w USA.

Więcej informacji na stronie internetowej WestwaterArts.com i na Facebooku.

Westwater Arts /prezentacja multimedialna/
http://westwaterarts.com/polandtour/

_________________________________________________________________________________________________

Podczas koncertu będzie możliwość bezpłatnego pozostawienia dziecka w wieku 5-10 lat pod opieką wykwalifikowanego personelu w ramach projektu TOS„Dzieciaki Sym-foniaki” Zapisów można dokonywać pod numerem: +48 602 253 809 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bilety w cenach 50 zł normalny, 40 zł ulgowy

Bilety do nabycia na stronie internetowej w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (wtorek-sobota w godz. 13.00-19.00)).

Rezerwacja dla grup zorganizowanych :
tel. +48 56 644 83 01
tel. kom. +48 790 206 810
e-mail: k.olszewska@tos.art.pl
Szczegóły
a4 Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Parking jest również dostępny dla samochodów z instalacją LPG.

Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę wynoszą:

3 pln w godz. 6-17

2 pln w godz. 17-6

Na terenie parkingu znajdują się dwie kasy automatyczne, prosimy o uiszczenie opłaty przed wyjazdem.

Informacje kontaktowe
Toruńska Orkiestra Symfoniczna www.tos.art.pl
56 622 88 05
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.