Kasa biletowa: +48 566 424 379
CKK Jordanki: +48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:
categoryimage 10 czerwiec 201819:00

Babę zesłał Bóg

Kup bilet

INFORMACJA


CKKJordanki BZB baner 1300x500 v03

Z powodów niezależnych od organizatora, Agencja Artystyczna CODA odwołuje  planowany w Sali CKK JORDANKI na 19 marca koncert zatytułowany „Babę zesłał Bóg”, przenosząc jego realizację na 10 czerwca ( niedziela) bieżącego roku w tej samej sali koncertowej.  

Zakupione przez Szanownych Słuchaczy bilety na wydarzenie zachowują ważność.
Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

CODA Krystyna Pietranek-Kulis

 

 

 

Koncert o kobietach – nie tylko dla kobiet

Na temat natury kobiecej napisano całe tomy i jak dotąd nie udało się zgłębić tej kwestii.
Niektórzy mężczyźni idą za głosem Wergiliusza, który w swoim poemacie „ENEIDA” napisał, że „niestałą i zmienną jest zawsze kobieta”, idą też za głosem św. Tomasza, który etymologię słowa femine wywiódł od fe czyli wiara oraz mine, czyli  mniej. Twierdzą zatem jakoby kobiety były istotami mniejszej wiary, istotami niestałymi i niewiernymi.     Czy wielowiekowe współistnienie płci przeciwnych to potwierdza? Jakie wartości zawierają się w słowie kobieta, na czym polega jej tajemnica? Na te pytania będą się starali odpowiedzieć znakomici artyści związani z Agencją CODA, soliści łódzkiej i warszawskiej sceny muzycznej – trzy Panie, a także jeden z najwybitniejszych wokalistów musicalowych, kierownik muzyczny Teatru RAMPA w Warszawie, Jakub Wocial - w programie pod tytułem  „Babę zesłał Bóg” zapożyczonym od piosenki autorstwa Sławomira Wolskiego, która con genialnie podkreśla paradoks współistnienia płci przeciwnych - z jednej strony kobiety w roli podrzędnej, z drugiej jako daru boskiego.

Każda z artystek zgodnie ze swoimi predyspozycjami przedstawiać będzie odmienne typy kobiet. Anna Kutkowska-Kass, „Królowa Nocy” w warszawskiej  premierze opery „Czarodziejski flet” Mozarta przywoła na pamięć bohaterki efektownego koloraturowego repertuaru różnych gatunków muzycznych, Jolanta Bobras, która 13 sezonów artystycznego życia poświęciła operze, bardziej będzie się koncentrować w tym koncercie na wielkich przebojach przedstawiających kobiety niezwykłe, intrygujące i niebanalne, a znana aktorka teatralna i wokalistka Agnieszka Greinert podjęła się ożywienia zabaw  poetycko-satyrycznych Mariana Hemara oraz autorów Kabaretu Starszych Panów.

Solistom akompaniować będzie sekstet pracujący pod kierunkiem Adama Manijaka, pianisty, kompozytora i aranżera, dziekana Katedry Jazzu i Instrumentów Perkusyjnych w Akademii Muzycznej w Łodzi, złożony z instrumentalistów - solistów zaliczanych do elit muzycznych kraju w obsadzie: Maciej Łabecki - skrzypce, Jacek Delong - klarnet i saksofony, Krzysztof Raczyński – akordeon, Bartosz Stępień i Andrzej Delong – perkusja.  

Koncert ubarwi słowem prezenterka radiowa i estradowa Krystyna Pietranek-Kulis.

Bilety w cenie: 90, 80 i 70 PLN
Sprzedaż prowadzą:
Kasa CKK Jordanki, ul. Aleja Solidarności 1-3, Toruń, tel + 48 56 644 83 01
www.bilety24.pl

a4 Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Parking jest również dostępny dla samochodów z instalacją LPG.

Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę wynoszą:

3 pln w godz. 6-17

2 pln w godz. 17-6

Na terenie parkingu znajdują się dwie kasy automatyczne, prosimy o uiszczenie opłaty przed wyjazdem.
Informacje kontaktowe
Agencja Artystyczna CODA Krystyna Pietranek - Kulis http://www.coda.net.pl/
660 776 082
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.