Kasa biletowa: +48 566 424 379
CKK Jordanki: +48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:
20/11/2018 | 09:00
categoryimage 13 lipiec 201818:00

Song Of Songs Festival - pierwszy dzień

INFORMACJA


sos1

SONG OF SONGS FESTIVAL - jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie, po zeszłorocznym, udanym powrocie (pod sceną w 2017 r. bawiło się łącznie ponad 8000 uczestników) ponownie zawita do Torunia 13 i 14 lipca 2018 r. Festiwal odbędzie się na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Organizatorzy zaplanowali dwanaście koncertów. Każdy dzień festiwalowy otworzy koncert dedykowany najmłodszej części widowni. W tym roku podczas SONG OF SONGS wystąpią: ARMIA, MIETEK SZCZEŚNIAK, ARKA NOEGO, MATE.O / TU, ANDRZEJ NOWAK I ZŁE PSY, NIEMAGOTU, LIDIA POSPIESZALSKA, JOSHUA AARON, MAŁE TGD, DEUS MEUS, NEW LIFE’M, IKOS. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny i niebiletowany. Organizatorem wydarzenia jest firma SOS MUSIC. Współorganizatorami są Miasto Toruń oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

W tym roku festiwal SONG OF SONGS obchodzi okrągłe, dwudzieste urodziny. Pierwsza edycja odbyła się 19 czerwca 1998 roku. Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła, pomysłodawcy i organizatorzy festiwalu, właściciele firmy SOS MUSIC, która swoją nazwę wywodzi od pierwszych liter SONG OF SONGS tak wspominają ubiegłe lata: Oko Opatrzności czuwało nad nami. Nawet wtedy, a może szczególnie wtedy, gdy podjęliśmy decyzję o zawieszeniu festiwalu, po edycji w 2010 r. Przez siedem kolejnych lat nastało milczenie. Dziś odbieramy to jako dany nam czas biblijnych siedmiu chudych lat. Mamy nadzieję, że teraz nadeszły nowe, tym razem tłuste lata. Mówią również o przyszłości: Nie wiemy, jaka będzie przyszłość, ale czujemy, że powinniśmy zarzucać sieci trochę dalej i szerzej. Czy będzie to bogaty połów? Czas pokaże.

Częścią tegorocznej edycji festiwalu będzie społeczny projekt dla szukających dobrej drogi - NA DRODZE DO SONG OF SONGS. Jest on skierowany do ludzi, którzy borykają się z różnymi problemami, od niesprzyjającego środowiska poprzez uzależnienia, aż do konfliktów z prawem. W ramach projektu, na kilka dni przed festiwalem, odbędą się warsztaty muzyczne dla młodzieży zagrożonej społecznym niedostosowaniem. Ich finałem będzie krótki występ na scenie SONG OF SONGS w pierwszym dniu imprezy, do którego uczestników przygotują profesjonalni muzycy. Artystom oraz uczestnikom festiwalu pomagać będą wolontariusze zaangażowani w ramach projektu. W drugim dniu festiwalu, o godz. 16:30 w sali konferencyjnej „C” CKK Jordanki odbędzie się spotkanie z grupą Boża Banda Byłych Bandytów, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają.

Dzień po festiwalu, w niedzielę 15 lipca o godz. 16:30 odbędzie się wydarzenie towarzyszące – koncert zespołu od lat związanego z SONG OF SONGS, Maleo Reggae Rockers pod tytułem „CARITAS SUPER OMNIA EST”, upamiętniający sylwetkę i dzieła błogosławionego księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, podharcmistrza, harcerza Rzeczypospolitej Polskiej, patrona polskich harcerzy. W koncercie znajdą się utwory z tekstami bł. ks. Stefana Frelichowskiego oraz inspirowane jego życiem i działalnością, do których muzykę napisał Darek Malejonek. Obok Darka Malejonka wystąpią: Marika, Joanna Dubiela, Arkadio oraz Bosski Roman. Wydarzenie odbędzie się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu.

Muzyczną relację z SONG OF SONGS będzie można obejrzeć w TVP1 w dniach 22 i 29 lipca o godz. 14:35.

Kontakt z rzecznikiem prasowym: Piotr Lis, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 784 068 543.

Wniosek akredytacyjny dostępny na stronie festiwalu: www.songofsongs.pl

Fanpage FB: www.facebook.com/songofsongsfest/

 Wstęp na Song Of Songs Festival wolny.

a4 Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Parking jest również dostępny dla samochodów z instalacją LPG.

Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę wynoszą:

3 pln w godz. 6-17

2 pln w godz. 17-6

Na terenie parkingu znajdują się dwie kasy automatyczne, prosimy o uiszczenie opłaty przed wyjazdem.
Informacje kontaktowe
SOS Music
56 6521016
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.