Kasa biletowa: +48 566 424 379
CKK Jordanki: +48 516 277 831
biuro@jordanki.torun.pl
Najbliższe wydarzenie:
20/11/2018 | 09:00
categoryimage 15 listopad 201819:00

Gloria Campaner & Leszek Możdżer

Kup bilet

INFORMACJA


ARTUS FESTIVAL 2018

KONCERT

Gloria Campaner & Leszek Możdżer

Nie ma wątpliwości – Leszek Możdżer na scenie przy fortepianie, solo czy w towarzystwie innych wykonawców to jednak zawsze ten sam Leszek Możdżer. Ten sam, lecz nie w sensie: niezmienny. Przeciwnie. Zawsze poszukujący i odważny w tych poszukiwaniach. Także w Toruniu mogliśmy podziwiać różne twarze artysty. Tym razem 15 listopada w ramach Artus Festival wystąpi z włoską pianistką Glorią Campaner.

Jazz to główna domena działalności artystycznej Możdżera, ale artysta cieszy się popularnością nie tylko wśród jazzowej publiczności. Jako muzyk z klasycznym wykształceniem znany jest także miłośnikom muzycznego kanonu. Nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod własnym nazwiskiem. Na uwagę zasługują także jego teatralne i filmowe realizacje.

Gloria Campaner reprezentuje świat muzyki klasycznej. Jest znana m.in. z interpretacji wielkich kompozytorów jak Schumann czy Rachmaninow. Artystka chętnie sięga również po tematy z muzyki kameralnej i współczesnej – w swoim dorobku ma współpracę z didżejami oraz jazzmanami.

Czeka nas więc koncert światowej klasy pianistów, oryginalnych eksploratorów. Szykuje się prawdziwa wędrówka muzyczna, której kresu ciekawi są pewnie sami pianiści… W ramach ciekawostek, warto dodać, że poza fortepianowymi wariacjami usłyszymy również… śpiewające kamienie! Tak, to żadne przejęzyczenie... Specjalne kamienie sprowadzone z pracowni włoskiego rzeźbiarza.

Największe wrażenie zrobił jednak na mnie improwizowany utwór, w którym Gloria Camper grała na… kamieniach. Specjalnie sprowadzone z Sardynii „grające kamienie” wykonane przez Pinuccia Scioliego wydawały przejmujące, głębokie, trudne do porównania z czymkolwiek innym dźwięki. Możdżer wplatał w to cytaty ze „Svantetic” Komedy.

Mariola Borowska / Jazz Forum

Skład:

  • Gloria Campaner – fortepian, kamienie
  • Leszek Możdżer – fortepiany, celesta
  • Magdalena Kordylasińska-Pękala – in strumenty perkusyjne
  • Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne

Koncert światowej klasy pianistów w Toruniu.

Gloria Campaner i Leszek Możdżer to światowej klasy pianiści, którzy zagrają niepowtarzalny koncert w Toruniu.

Na scenie zderzą się ze sobą dwa światy: muzyki klasycznej reprezentowanej przez Włoszkę oraz improwizowanej w wykonaniu Polaka.

Bilety: 99-149 zł

 

a4 Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Parking jest również dostępny dla samochodów z instalacją LPG.

Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę wynoszą:

3 pln w godz. 6-17

2 pln w godz. 17-6

Na terenie parkingu znajdują się dwie kasy automatyczne, prosimy o pamiętaniu dokonania opłaty przed wyjazdem.

Informacje kontaktowe
Centrum Kultury Dwór Artusa Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń
56 655 49 39
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.